g46Rozpoczęła się XVII edycja  programu stypendialnego „DYPLOM Z MARZEŃ” ponownie współfinansowana  przez Stowarzyszenie na Rzecz Sołectw Gminy Bytów.
Serdecznie zapraszamy tegorocznych maturzystów, którzy dostaną się na studia dzienne I stopnia realizowane w polskich uczelniach publicznych mających uprawnienia magisterskie lub jednolite studia magisterskie realizowane w polskich uczelniach publicznych, do składania wniosków o rekomendację stowarzyszenia do uzyskania stypendium.
Laureaci programu otrzymają stypendia na pierwszy rok studiów w  kwocie 5000 zł, płatne po 500 zł netto przez 10 miesięcy.


Ten program jest dla Ciebie, jeżeli spełnisz następujące warunki:


– jesteś zameldowany od co najmniej 2-óch lat na obszarze Gminy Bytów od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl (26.03.2018r) – zaświadczenie z Urzędu Miejskiego w Bytowie.
– jesteś maturzystą z 2018 roku,
– złożyłeś aplikację bądź zostałeś przyjęty na  pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich (uczelnia, w której przynajmniej jedna jednostka organizacyjna posiada uprawnienie do nadawania stopnia naukowego doktora).
– pochodzisz z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1575,00 zł brutto (gdy członkiem rodziny jest dziecko   legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności świadczeń z tego tytułu nie wlicza się do dochodu)  – dochód brutto z czerwca 2018 r., np. zaświadczenia z zakładu pracy, odcinki rent/emerytur, zaświadczenie z urzędu miejskiego o wielkości gosp. rolnego.
– osiągasz dobre wyniki w nauce, tzn. uzyskałaś(eś) min. 90 punktów na maturze. Liczbę punktów oblicz samodzielnie, stosując algorytm (do pobrania poniżej).


Jeśli jesteś zainteresowany/a, wypełnij Wniosek o przyznanie rekomendacji na stypendium pomostowe, który znajduje się w załączniku, dołącz do tego kopię świadectwa dojrzałości i zaświadczenie o przyjęciu na studia (jeśli już posiadasz). Dokumenty złóż w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Sołectw Gminy Bytów w nieprzekraczalnym terminie do 10 sierpnia 2018 r.
W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, niezbędną pomoc uzyskasz pisząc na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź dzwoniąc pod numer 724 262 473.

Wnioski o wydanie rekomendacji należy składać do 10 sierpnia 2018 r.

 

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM.

Regulamin

Algorytm liczenia punktów

Wniosek o przyznanie rekomendacji