W związku z możliwością przekazania 1% podatku dochodowego podpisałem porozumienie ze Stowarzyszeniem „Nazaret” im. św. Filipa Neri. Osoby chętne wesprzeć naszą sprawę przy sporządzaniu zeznań podatkowych proszę o podanie następujących danych:


Numer KRS: 0000085599

Z dopiskiem
„cel szczegółowy”: PARAFIA MĄDRZECHOWO

 

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              12 sierpnia 2018


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. Jutro na godz. 20.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie.

3.W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wiązanki z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

5. W tym tygodniu w związku z naszym wyjazdem na biwak z dziećmi nie będzie Mszy św. we czwartek. W piątek natomiast Mszę św. będzie animować wspólnota Odnowy z Bytowa. Msza ta będzie sprawowana jako podziękowanie ks. Krzysztofowi Piątkiewiczowi, który będzie Mszy św. przewodniczył.

6. W sobotę natomiast nie będzie Mszy św., o 18.00 lecz o 21.00. Tego dnia bowiem od godz. 21.00 do 5.00 wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej Regionu Kaszubskiego będzie miała u nas adorację Najświętszego Sakramentu. Do adoracji są także zaproszeni nasi parafianie. W programie Msza św. o 21.00, 4 części różańca, droga krzyżowa, adoracja krzyża, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz śpiew. Zapraszam do włączenia się w to wydarzenie.

7. W dniach od 15-18. sierpnia odbywać się będzie biwak parafialny dla naszych dzieci w Borowym Młynie. Prosimy rodziców o przywiezienie dzieci 15 sierpnia od godz. 16.00 do Zespoły szkół w Borowym Młynie. Odbiór dzieci zaplanowaliśmy w sobotę od godz. 14.00. Zapewniamy, poza opieką i zabawą, łóżka z pościelą i pełne wyżywienie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
• 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.