W związku z możliwością przekazania 1% podatku dochodowego podpisałem porozumienie ze Stowarzyszeniem „Nazaret” im. św. Filipa Neri. Osoby chętne wesprzeć naszą sprawę przy sporządzaniu zeznań podatkowych proszę o podanie następujących danych:


Numer KRS: 0000085599

Z dopiskiem
„cel szczegółowy”: PARAFIA MĄDRZECHOWO

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY     2 maja 2021


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Dziś na godz. 17.00 zapraszam na nabożeństwo majowe.

3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo majowe. Nabożeństwo majowe odprawiane będzie także przy kapliczce Matki Bożej w Ząbinowicach.

4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze św. w naszej kaplicy w porządku niedzielnym.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Na jej zakończenie będziemy modlić i się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz odprawimy nabożeństwo majowe.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy wynagradzające oraz nabożeństwo majowe.

7. Jest do nabycia nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”.

8. W najbliższą niedzielę chcielibyśmy włączyć się jako parafia w pomoc rodzinie z Niezabyszewa, w której trzech członków rodziny funkcjonuje na wózkach inwalidzkich. Chcielibyśmy w ramach Caritas parafialnej zrobić o Mszach św. zbiórkę do puszki na rzecz tej rodziny, by wesprzeć jej potrzeby. Zbiórkę tę szczególnie powierzam Waszej ofiarności! Pod ogłoszeniem znajduje się link do filmu przybliżającego sytuację tej rodziny –

https://www.facebook.com/watch/?v=524280988564349

 9.W najbliższą niedzielę 7 dzieci naszej parafii w czasie sumy przystąpi do I Komunii Świętej. Proszę wszystkich parafian o modlitwę za te dzieci oraz ich rodziców, aby dawali swoim dzieciom przykład żywej wiary.

10. Wobec przestępstw popełnianych przez osoby duchowne na tle seksualnym nasz ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna postanowił utworzyć procedury chroniące dzieci młodzież naszej diecezji przed wszelkimi tego typu zagrożeniami. Stąd postanowił, że w każdej parafii ma zostać wyznaczona jedna osoba tzw. „Osoba pierwszego kontaktu”. Diecezja zorganizowała dla tych osób specjalne szkolenie. Zadaniem „Osoby pierwszego kontaktu” jest czuwanie nad tym, by na terenie danej parafii nie dochodziło do żadnych zachowań budzących niepokój. Osoba ta jako pierwsza winna być informowana przez parafian o wszelkich nadużyciach seksualnych po stronie osób duchownych. Osobą pierwszego Kontaktu w naszej parafii została pani Lidia Sierewka. Uprzejmie prosze, by wobec pojawiających się ewentualnych zastrzeżeń wobec mojej osoby, bądź innych duchownych kierować do pani Lidii swoje uwagi. Ona z kolei, znając istniejące prawo państwowe oraz diecezjalne uruchomi stosowne procedury. Informacje dotyczące kontaktu z panią Lidią Spierewką zamieszczone zostaną na naszej tablicy ogłoszeniowej.

10. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;
– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;
– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);
– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.