W związku z możliwością przekazania 1% podatku dochodowego podpisałem porozumienie ze Stowarzyszeniem „Nazaret” im. św. Filipa Neri. Osoby chętne wesprzeć naszą sprawę przy sporządzaniu zeznań podatkowych proszę o podanie następujących danych:


Numer KRS: 0000085599

Z dopiskiem
„cel szczegółowy”: PARAFIA MĄDRZECHOWO

 

 

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           19 stycznia 2020


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca.

4. W związku z moją nieobecnością do soboty włącznie nie będzie w kaplicy Mszy św. Kaplica w ciągu dnia będzie otwarta, aby można wstąpić na chwilę osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. W razie konieczności proszę zwracać się o pomoc duszpasterską do księży z parafii św. Katarzyny.

5. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

6. Jest nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym” oraz „W Rodzinie”

7. Z nasz parafianin śp. Franciszek Kowalewski. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 20 stycznia o godz. 13.30 w kościele św. Katarzyny w Bytowie.
Wczoraj odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Stefana Pobłockiego.
Polecajmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu – Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:
21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.