W związku z możliwością przekazania 1% podatku dochodowego podpisałem porozumienie ze Stowarzyszeniem „Nazaret” im. św. Filipa Neri. Osoby chętne wesprzeć naszą sprawę przy sporządzaniu zeznań podatkowych proszę o podanie następujących danych:


Numer KRS: 0000085599

Z dopiskiem
„cel szczegółowy”: PARAFIA MĄDRZECHOWO

 

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         17 lutego 2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

3. W piątek przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,. Tego dnia zachęcam wszystkich do modlitwy o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.

4. Zgodnie z zapowiedzią dziś i w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć do puszki przy wyjściu z kaplicy ofiarę na zakup śpiewników. Za złożone ofiary już składam serdeczne Bóg zapłać!

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dziś polecam nowy numer dwutygodnika „W Rodzinie”.

6. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin z Ząbinowic śp. Manfred Nagel. Jego pogrzeb odbył się w piątek. Naszego zmarłego parafianina polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 22 II – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
• 23 II – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.