W związku z możliwością przekazania 1% podatku dochodowego podpisałem porozumienie ze Stowarzyszeniem „Nazaret” im. św. Filipa Neri. Osoby chętne wesprzeć naszą sprawę przy sporządzaniu zeznań podatkowych proszę o podanie następujących danych:


Numer KRS: 0000085599

Z dopiskiem
„cel szczegółowy”: PARAFIA MĄDRZECHOWO

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      13 października 2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie chodźmy!”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które będziemy mogli złożyć dziś na rzecz fundacji.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy w poniedziałek do wspólnej modlitwy różańcowej.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić nasz odpust parafialny ku czci św. Jana Pawła II, Patrona naszej parafii. Wszystkich parafian zapraszam tego dnia do udziału we Mszy św. w naszej wspólnocie. Proszę także by młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczył tego dnia w liturgii Mszy św. we własnej parafii. Suma parafialna z udziałem zaproszonych kapłanów zostanie odprawiona o godz. 13.00. Naszym sumiastą kaznodzieją będzie tego dnia ks. Dr Jacek Sosnowski, który na co dzień pracuje jako notariusz naszej Kurii Diecezjalnej.

4. W związku z odpustem w piątek od godz. 16.30 do 17.25 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. z udziałem zaproszonych spowiedników. Przypomnę, że jednym z warunków uzyskania odpustu jest stan łaski uświecającej. Zachęcam zatem do skorzystania z tego daru miłosierdzia.

5. W niedzielę po Mszy św. pobłogosławię różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie pół godziny przede Msza św. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

7. Dziś zapraszam na nabożeństwo fatimskie na godz. 17.00

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.

9. W najbliższą sobotę na godz. 10.00 zapraszam na zbiórkę ministrantów.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą parafiankę Krystynę Licę. Polecajmy Ją miłosierdziu Bożemu - Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.