W związku z możliwością przekazania 1% podatku dochodowego podpisałem porozumienie ze Stowarzyszeniem „Nazaret” im. św. Filipa Neri. Osoby chętne wesprzeć naszą sprawę przy sporządzaniu zeznań podatkowych proszę o podanie następujących danych:


Numer KRS: 0000085599

Z dopiskiem
„cel szczegółowy”: PARAFIA MĄDRZECHOWO

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                    19 maja 2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy w ciągu tygodnia w łączności ze Mszą św., a w niedziele o godz.17.00.

3. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w najbliższą sobotę w Pelplinie. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa, w śród których jest diakon Robert Broca z parafii św. Kataryny w Bytowie. Ks. Robert swoją Mszę św. prymicyjną odprawi w przyszłą niedzielę o 13.00 w kościele św. Katarzyny.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę w łączności z nabożeństwem majowym i Mszą św.

5. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Pielgrzyma”

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE (I)

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Hanna Hoppe, stanu wolnego, z Mądrzechowa
Jacek Dariusz Baumgard,, stanu wolnego, z Mądrzechowa

Gdyby ktoś znał przeszkody do zawarcia tego małżeństwa zobowiązany jest w sumieniu do powiadomienia o tym proboszcza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.