W związku z możliwością przekazania 1% podatku dochodowego podpisałem porozumienie ze Stowarzyszeniem „Nazaret” im. św. Filipa Neri. Osoby chętne wesprzeć naszą sprawę przy sporządzaniu zeznań podatkowych proszę o podanie następujących danych:


Numer KRS: 0000085599

Z dopiskiem
„cel szczegółowy”: PARAFIA MĄDRZECHOWO

 

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        18 sierpnia 2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. W związku z naszym wyjazdem z dziećmi i młodzieżą do Białogóry w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. Ja będę dostępny dla Was pod telefonem. W środę nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św.

3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

4. Informacje dotyczące spływu kajakowego. 24 sierpnia (sobota) zbiórka uczestników przy kaplicy o godz. 9:00. Przejazd prywatnymi samochodami do leśniczówki w miejscowości Stara Brda Pilska. Tam pozostawiamy auta i rozpoczynamy spływ (każdy uczestnik zostanie wyposażony w kapok). Na trasę do kajaka zabieramy posiłek, w tym można zabrać kiełbaski na ognisko, które odbędzie się w czasie przerwy, po ok. 2,5 godz. Po zakończeniu spływu w miejscowości Nowa Brda właściciel kajaków przewiezie kajaki i kierowców samochodów do leśniczówki. Wówczas kierowcy wrócą po swoich pasażerów. Przewidywany czas spływu ok. 6godz., choć to zależy od samych uczestników. Koszt wypożyczenia kajaka z transportem to 40zł.

5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę śp. Małgorzatę Krucę, której pogrzeb odbył się w minioną środę. Polecajmy śp. Małgorzatę Miłosiernemu Bogu - Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.